BARVY NA KOV


 

ALKYTON

Alkyton je antikorozní barva s obsahem antikorozních pigmentů, kterou lze natírat přímo na zrezlý povrch. Barvu Alkyton lze nanášet na kov, rez, dřevo a beton. Alkyton lze také natírat na povrchy z lehkých kovů, plastů a skla s použitím základu Galvinol. Barva Alkyton vytváří po zaschnutí pružný povrch, který minimálně praská a udržuje si stále vysoký stupeň lesku. Odolnost vůči atmosférickým vlivům je výborná. Více zde: https://www.alkyton.cz/

UNIVERZAL S2013

Syntetická vrchní barva, lesk, mat, polomat

UNIVERZAL je vhodný pro vrchní lesklé, matné či polo matné nátěry dřeva, minerálních podkladů či kovů vystavených povětrnosti (ploty, okapy, dveře, okna, konstrukce všeho druhu, zábradlí apod.).​

S2013 nabízí v lesklém provedení 36 odstínů a 6 odstínů v provedení matném.

Barva se nanáší na kovové plochy upravené antikorozní barvou řady SYNOREX, nebo na dřevo upravené barvou SYNTECOL PRIMER S2070.

K univerzálnímu použití pod S2013 – jako antikorozní nátěr kovu nebo základní úprava dřeva a dřevěných materiálů slouží S2020 UNIVERZAL ZÁKLAD.

S2013 vyhovuje pro nátěry výrobků a ploch, které přicházejí do nepřímého styku s poživatinami, krmivy a pitnou vodou.

S2013 je dodáván již v aplikační konzistenci pro štětec, není tedy nutno ředit.

https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/univerzal-s2013

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (95kb)

PROTIREZ S2015

Syntetická polomatná jednovrstvá antikorozní barva

PROTIREZ slouží k jednovrstvým antikorozním nátěrům ocelových a železných povrchů (konstrukcí, potrubí, oplocení, vrat apod.) v exteriéru i interiéru.

S2015 plní současně funkci kvalitního základního antikorozního nátěru a vrchní polomatné barvy.

S2015 se vyznačuje výbornou antikorozní ochranou a vysokou odolností UV záření a povětrnosti.

PROTIREZ je možno použít pro povrchovou úpravu běžných železných střech a jejich prvků.

S2015 vyhovuje pro nátěry ploch a výrobků, které přicházejí do nepřímého styku s poživatinami, krmivy a pitnou vodou.

S2015 je možno použít pro běžné nátěry dřeva, minerální podklady jako beton a zdivo

https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/protirez-s2015

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (122kb)

ZINOREX S2211

Akrylátová polomatná jednovrstvá barva na ocel a pozink

  • ZINOREX S2211 se používá k rychleschnoucím základním i vrchním nátěrům výrobků z oceli, pozinkované oceli včetně čerstvých pozinkovaných materiálů.
  • Nátěr S2211 v 1 až 2 vrstvách plní současně funkci základní antikorozní a vrchní polomatné barvy, kde tloušťka jedné vrstvy, podle způsobu aplikace, je 50-80 µm.
  • Barvu lze použít taky jako kvalitní antikorozní základní nátěr např. pod polyuretanové a akrylátové vrchní barvy.
  • ZINOREX má široké použití pro průmyslové nátěry obytných a přepravních kontejnerů, palet, obložení, konstrukcí a hal, sloupů, osvětlení, ale i pro nátěry okapů a parapetů, venkovních kovových konstrukcí, plotů, vrat, střech apod.
  • Střechy jsou nejvíce zatěžované plochy domu a jejich přípravě před aplikací NH je třeba věnovat velkou péči.
  • Při požadavku na vysokou odolnost a životnost povrchové úpravy, zejména z pohledu povětrnosti a UV záření, u extrémně zatěžovaných ploch, jako jsou např. střechy a různé konstrukce a opláštění, doporučujeme použít specializované dvousložkové polyuretanové barvy řady AXAPUR, např. U2219. Je možno využít i konzultace techniků COLORLAKu.
  • Nejvíce ohrožené jsou střechy orientované na jih, střechy s minimálním spádem nebo střechy mající už nejasnou nátěrovou historii.
  • S2211 vyhovuje pro nátěry výrobků a ploch, které přicházejí do nepřímého styku s poživatinami, krmivy a pitnou vodou.
  • ZINOREX je mimo základní nabídku odstínů určen i pro tónování v TSCL řady PROFI II.

https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/zinorex-s2211

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (122kb)

ROKOEMAIL S 2013

Lesklý vrchní email dostupný v základní řadě 24 natónovaných odstínů připravených k okamžitému použití. Výrobek se prodává jako hobby balení nebo větší průmyslové a patří mezi nejpopulárnější vrchní emaily pro domácnosti a řemeslníky.

https://www.rokospol.com/cz/hledani/detail/rokoemail-s-2013-/?pl_art_fulltext=2013

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (175kb)

ROKOSIL S 2199

Samozákladující antikorozní barva v polomatném provedení vhodná na ocelové konstrukce. Barva má dobrou kryvost a pružnost. 

Samozákladující antikorozní rychleschnoucí barva tzv. „jednošichovka“ na bázi alkyduretanové pryskyřice v organických rozpouštědlech, s přísadou antikorozního zinkfosfátového pigmentu a aditiv. Neobsahuje jedovaté těžké kovy - ekologicky příznivý výrobek.

Barevné odstíny dle vzorkovnic ČSN, RAL, NCS

https://www.rokospol.com/cz/hledani/detail/rokosil-s-2199-/?pl_art_fulltext=2199

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (246kb)

ROKOPUR EMAIL RK 400

Vysoce kvalitní email pro nátěry, na které jsou kladeny náročné požadavky. Jedná se o velmi hodnotný dvousložkový polyuretanový email s vysokým leskem.

Polyuretanový dvousložkový email Rokopur email RK 400 je určen k vrchním nátěrům kovů, betonu, zdiva, dřeva a plastických hmot. Pro své vlastnosti jako je vysoká odolnost povětrnostním vlivům, oděru, žloutnutí, křídovatění a působení chemikálií je určen pro povrchovou úpravu výrobků na něž je kladen vysoký požadavek. Je vhodný zejména pro venkovní prostředí, kde zabezpečuje vysokou barevnou stálost výrobku.

Barevné odstíny dle vzorkovnic ČSN, RAL, NCS

https://www.rokospol.com/cz/hledani/detail/rokopur-email-rk-400-/?pl_art_fulltext=RK+400

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (243kb)

ROKOPUR INDUSTRY RK 406

Nejpoužívanější samozákladující dvousložková nátěrová hmota. Svoji oblibu získal díky výborným aplikačním vlastnostem, velmi rychlému vytvrzování a vysokou přilnavostí na pozinkovaném podkladu.
Samozákladující akryluretanová barva Rokopur Industry RK 406 je určena k nátěrům ocelových a pozinkovaných konstrukcí a k nátěrům lehkých kovů. Používá se zejména k nátěrům obytných kontejnerů, materiálových kontejnerů, regálů apod. Je určen zejména pro nátěry přímo na pozinkované povrchy. Vyznačuje se velmi rychlým vytvrzováním i při nízkých teplotách, dobrou krycí schopností a vysokou přilnavostí.

Barevné odstíny dle vzorkovnic ČSN, RAL, NCS

https://www.rokospol.com/cz/hledani/detail/rokopur-industry-rk-406-/?pl_art_fulltext=RK+406

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (247kb)

ROKOEMAIL EP S 2321

Dvousložkový epoxidový email v lesklém provedení do nátěrových systém s vysokým korozním zatížením a vysokými nároky na mechanickou a chemickou odolnost. Na povětrnosti křídovatí.

Epoxidová barva Rokoemail EP S 2321 je dvousložkový email, určený k vrchním nátěrům kovů, betonu, zdiva a plastických hmot. Dokonale vytvrzený nátěr je výborně odolný vůči chemikáliím, olejům a vlhkosti. V kombinaci s dalšími epoxidovými barvami - základní a mezivrstvovou poskytuje nejlepší antikorozní ochranu. Barva Rokoemail EP S 2321 má atest pro nepřímý styk s potravinami. Na povětrnosti dochází ke křídovatění.

Barevné odstíny dle vzorkovnic ČSN, RAL, NCS

https://www.rokospol.com/cz/hledani/detail/rokoemail-ep-s-2321-/?pl_art_fulltext=2321

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (117kb)

RADBAL STANDARD S2119

Speciální email syntetický

Tepelně odolný email je určen pro vrchní nátěry kovových předmětů, především radioátorů a potrubí teplovodního ústředního topení. Se základním nátěrem, např. PRAGOPRIMER STANDARD S 2000, PRAGOPRIMER UNIVERZÁL S 2035 nebo  PRAGOPRIMER PROFI S 2129, je možné email použít i pro nátěry na povětrnosti. Email má rychlé zasychání, dobré mechanické vlastnosti a snadno se aplikuje.

https://www.bal.cz/produkty/radbal-standard-s-2119/#more-details

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (252kb)