PAULIN - SILIKÁTOVÉ BARVY

Image

Pojivem je křemičitan draselný a jeho reakcí se vzdušným kyslíkem vzniká gel kyseliny křemičité, který pojí částice pigmentů a plniv v nátěrové hmotě a reaguje s křemičitými plnivy jež jsou obsaženy v podkladní omítce tzv. silikatizace - nátěr se chemicky váže k podkladu.

Před několika lety společnost Paulín uvedla na trh základní barvu na silikátové bázi SILK PF 523 s obsahem velkého podílu minerálních pojiv a možností nanášet barvu v potřebné tloušťce (0,5-0,8kg/m2). Tato barva výborně sjednocuje strukturní rozdíly mezi starou a novou omítkou a to i sanační. Umožňuje také překrytí mikrotrhlin v podkladních omítkách a vytváří  jedinečný přechodový most mezi starým disperzním a novým silikátovým nátěrem. Její charakteristické optické vlastnosti dávají natřeným plochám přirozený minerálně matný vzhled.
Pro finální úpravu lze použít silikátovou barvu MINERAL FINISH v požadovaných odstínech. Pokud jsou podmínky zpracování silikátových barev správně dodrženy (vyzrálá omítka, vhodná teplota při aplikaci, dodržení ředění a spotřeb) jsou nátěry velmi stálé a životnost je závislá jen na kvalitě podkladové omítky.

MINERAL FINISH se uplatnil např. při opravě fasády Chrámu v Dubu nad Moravou, zámku Slavičíně, na zámku ve Vizovicích, Těšeticích u Brna, Klášteře Milosrdných bratří v Brně, Fakultě stavební VUT v Brně, budově Policie ČR v Olomouci apod. Silikátové barvy Paulín se výborně uplatňují po celé Evropě.


 

MINERAL FINISH


mikronizovanými plnivy. Vyniká velmi dobrou přilnavostí, prodyšností a odpudivostí proti vodě.
Minerální fasádní nátěrová hmota na bázi modifikovaných silikátů s anorganickými pigmenty a

https://www.paulin.cz/24803-silikatove-barvy

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (140kb)