PAULIN - VÁPENNÉ BARVY

Image

Pojivem je suspenze krystalů hydroxidu vápenatého v jeho vodném roztoku. Nátěry se vytvrzují reakcí hydroxidu se vzdušným oxidem uhličitým za vzniku nerozpustného uhličitanu vápenatého. Tónují se výlučně anorganickými pigmenty vysoce odolnými alkalickému prostředí.
Vápno, jako malířský materiál používá lidstvo už několik tisíc let. Jeho vlastnosti jsou unikátní a nezastupitelné. Firma Paulín S.p.A. vyvinula speciálně pro obnovu a rekonstrukce fasád historických objektů fasádní nátěry, které v sobě skloubily vynikající vlastnosti vápna s nejmodernější výrobní technologií a současným výzkumem. Výsledkem jsou vápenné produkty, které díky dokonalé rovnováze přírodního vápna a citlivě dávkovaných komponent vytváří specifickou krystalickou strukturu s výbornou vazností nízkým povrchovým napětím. Investoři, restaurátoři i malíři tak získávají jedinečné produkty v oblasti vápenných technik.

Použití: např. Zámky-Milotice, Plumlov, Bystřice pod Hostýnem, Chodovská tvrz (Praha), Jurkovičův dům Luhačovice, zámek Lednice apod


 

MARMOLADA AD

Minerální nátěrová barva na bázi modifikovaného vápna, minerálních plniv, speciálních pryskyřic a velmi bílých inertních příměsí. Nesprašuje a po zatvrdnutí je omyvatelná, i když zůstává zcela prodyšná.

https://www.paulin.cz/24804-vapenne-barvy

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (140kb)