LAZURY, OLEJE A OCHRANA NA DŘEVO


 

LUSONOL S1023

Penetrační lazura s vysokým podílem přírodního oleje

 • LUSONOL je určen pro matné ochranné penetrační nátěry dřeva vystaveného povětrnosti i k povrchové úpravě dřeva v interiéru.
 • LUSONOL zachovává dřevu jeho jedinečnou charakteristickou kresbu i strukturu.
 • Vysoký podíl přírodního oleje (min. 30%) z lazury proniká hluboko do struktury dřeva a tím mu optimálním způsobem zajišťuje dlouhodobou ochranu. Lazura do dřeva ideálně vsákne (nevytváří lakovou vrstvu na povrchu) a tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje mu vysokou paropropustnost – dřevo neomezeně dýchá.
 • Opravné nebo udržovací nátěry mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace.
 • Kvalitní pigmenty poskytují lazuře vysokou odolnost proti vlivům povětrnosti a zejména vůči UV záření. Bezbarvé provedení C0000 se používá jako napouštědlo pod olejové a syntetické nátěrové hmoty, a není vhodné pro přímé použití v exteriéru.
 • Pro ochranu dřeva v exteriéru, nebo pro náročné plochy v interiéru (sklepy, prádelny apod.) doporučujeme dřevo nejdříve napustit fungicidním napouštědlem S1031 FUNGISTOP nebo řady LIGNOSTOP.
 • Díky unikátní receptuře s vysokým podílem přírodního oleje (sušiny) stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům! S LUSONOLEM tak ušetříte 33 – 50% svého času a celkových nákladů!!!

https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/lusonol-s1023

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (105kb)

PROFI LAZURA S1025

Syntetická polomatná silnovrstvá nestékavá lazura

 • S1025 je určena k silnovrstvým lazurovacím nátěrům dřeva pro venkovní i vnitřní prostředí, kde zachovává dřevu charakteristickou kresbu a barevně ji zvýrazní.
 • Lazura poskytuje vysoce kvalitní ochranu před UV zářením.
 • Tixotropní charakter lazury umožňuje aplikaci v silných vrstvách bez stékání.
 • Všech 12 základních odstínů je možno použít na povrchovou úpravu dětského nábytku a hraček – splňují podmínky normy ČSN EN 71 část 3.
 • S1025 je mimo základní nabídku 12 odstínů určen i pro tónování v TSCL řady DECOR.

UPOZORNĚNÍ:

Při použití stejné výrobní šarže je zaručen stejný barevný odstín. Barevné odstíny různých šarží doporučujeme před aplikací smíchat ve větší nádobě. Typ, povrch a předchozí nátěr dřeva, jako i způsob aplikace lazury, ovlivňují výsledný odstín, proto doporučujeme provést zkušební aplikaci před finální realizací. Reklamace barevných odstínů bude uznána pouze tehdy, pokud byl před realizací proveden zkušební nátěr a tento byl u nás reklamován.

https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/profi-lazura-s1025

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (101kb)

FUNGISTOP S1031

Syntetické bezbarvé fungicidní napouštědlo na dřevo

 • FUNGISTOP je určen pro ochranu dřeva proti dřevozbarvujícím houbám, dřevokazným houbám, hmyzu, částečně i vlivům povětrnosti a je ideální pod syntetické a vodouředitelné nátěrové systémy pro vnitřní i venkovní použití.
 • 2 v 1 – FUNGISTOP chrání dřevo vůči biologickému napadení a současně dřevo penetruje do hloubky a sjednocuje jeho savost.
 • Napouštědlo S1031 obsahuje fungicidní látky, které zaručují výbornou ochranu dřeva proti plísním, dřevokazným a dřevozbarvujícím houbám, max. do třídy ohrožení 2 (interiéry nedostatečně zajištěné proti zvýšené vlhkosti) a 3 (exteriéry mimo trvalého kontaktu se zemí) dle ČSN EN 335-1,2.
 • FUNGISTOP je nabízen v bezbarvém provedení a je tedy vhodný pod bezbarvé laky a lazury, i kryvé barvy.
 • Plochy opatřené nátěrem S1031 nesmí přijít do styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou a výrobek nesmí být použit pro nátěry hraček a dětského nábytku.

https://www.colorlak.cz/sortiment/detail/fungistop-s1031

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (114kb)

BOCHEMIT QB HOBBY

MENŠÍ PLOCHY

Koncentrovaný kapalný fungicidní a insekticidní přípravek pro dlouhodobou preventivní ochranu dřeva proti plísním, dřevokaznému hmyzu a houbám. Vhodný k ošetření menších dřevěných ploch v interiéru (drobné střešní konstrukce, podlahy) i exteriéru (střešní podbití, pergoly, ploty).

Barevné odstíny - bezbarvý, zelený, hnědý

https://www.bochemit.eu/cs/qb-hobby/p-2/

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (295kb)

BOCHEMIT OPTI F+

PREVENTIVNÍ DLOUHODOBÁ OCHRANA

Koncentrovaný kapalný fungicidní a insekticidní přípravek pro dlouhodobou preventivní ochranu dřeva proti plísním, dřevokaznému hmyzu a houbám se zvýšenou odolností proti vymývání ze dřeva. Vhodný k ochraně dřeva v interiéru (střešní konstrukce, podlahy) i exteriéru (střešní podbití, pergoly, ploty).

​Barevné odstíny - bezbarvý, zelený, hnědý

https://www.bochemit.eu/cs/opti-f/p-1/

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (260kb)

BOCHEMIT PLUS I

NAPADENÉ DŘEVO

Koncentrovaný kapalný insekticidní přípravek určený k likvidaci dřevokazného hmyzu ve všech jeho vývojových stádiích v napadeném dřevě a k následné preventivní ochraně dřeva proti dřevokaznému hmyzu. 

 • Čtyřnásobná likvidace dřevokazného hmyzu (vajíčko, larva, kukla, dospělý jedinec) 
 • Preventivní ochrana proti dřevokaznému hmyzu 
 • Dvě možnosti výběru média, kterým bude koncentrát naředěn (voda, líh)

https://www.bochemit.eu/cs/plus-i/p-7/

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (282kb)

HERBOL OFFENPORING PRO-DÉCOR

Nestékavá lazura na všechny typy dřeva pro venkovní i vnitřní použití

Je použitelná pro nové i renovační nátěry na všechny objemově stálé i nestálé dřevěné dílce. Je lehce zpracovatelná, prodyšná a elastická. Trvale chrání dřevo proti povětrnosti a UV-záření, přitom však zachovává přirozenou strukturu dřeva. Základní nátěr, mezinátěr i konečný nátěr - vše z jedné plechovky. Dodává se v 14 přírodních a 4 pastelových odstínech. Nátěr je hedvábně lesklý. Při venkovním použití na měkkém dřevu je nutný penetrační nátěr proti zamodrání Bläueschutzgrund.

https://www.herbol.cz/produkt/offenporig-pro-decor/

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (124kb)

LIGNOFIX E-PROFI

Vysoce účinný přípravek určený k preventivní povrchové ochraně dřeva v interiérech a exteriérech proti dřevokazným houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu

Koncentrovaný kapalný přípravek s preventivním účinkem proti dřevokaznému hmyzu (např. červotoč, tesařík), dřevokazným houbám (např. dřevomorka domácí), dřevozbarvujícím houbám a plísním. Je určen k povrchové impregnaci dřeva v interiérech (např. střešní konstrukce, podlahy) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (např. střešní podbití, dřevěné stavby, ploty) a také k ochraně zdiva a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami. Nesmí být použit na dřevo přicházející do přímého kontaktu s potravinami, krmivy a pitnou vodou ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček. Barevné modifikace: bezbarvý, zelený, hnědý.

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

https://www.lignofix.cz/produkty/portfolio-produktu/impregnace:c167/lignofix-e-profi:p112.htm

 

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (500kb)

LIGNOFIX I-PROFI

Profesionální likvidace dřevokazného hmyzu

LIGNOFIX I-PROFI KONCENTRÁT je kapalný přípravek k ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem (červotoč, tesařík apod.) a k preventivnímu ošetření dřeva proti dřevokaznému hmyzu v interiérech (střešní konstrukce, obložení, schody, podlahy atd.) a v exteriérech bez přímého a trvalého kontaktu se zemí (střešní podbití, dřevěné stavby, ploty, krovy atd.). Nesmí být použit na dřevo přicházející do přímého kontaktu s potravinami, nápoji a krmivy ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček. Barevná modifikace: bezbarvý, zelený.

https://www.lignofix.cz/produkty/portfolio-produktu/impregnace:c167/lignofix-i-profi-koncentrat:p115.htm

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (712kb)

BALAKRYL DIXOL

Tenkovrstvá lazura pro nové i renovační nátěry všech druhů dřeva a dřevěných prvků v interiéru i exteriéru.

Vlastnosti

 • Životnost až 3 roky
 • Pro nové a renovační nátěry
 • Brání pronikání vody
 • Rychleschnoucí

https://www.balakryl.cz/nase-barvy/barvy-na-drevo/balakryl-dixol

SOUBORY KE STAŽENÍ

Technický list.pdf (2,65Mb)

BALAKRYL TELUX

Silnovrstvá lazura pro nové i renovační nátěry všech druhů dřeva a dřevěných prvků v interiéru i exteriéru.

Vlastnosti

 • Životnost až 5 let
 • Pro nové a renovační nátěry
 • Brání pronikání vody
 • Rychleschnoucí
 • Atest pro dětské hračky

https://www.balakryl.cz/nase-barvy/barvy-na-drevo/balakryl-telux

SOUBORY KE STAŽENÍ

Certifikát na dětské hračky.pdf (261kb)

Technický list.pdf (2,22Mb)